Pravidla pro používání jídlonosičů

Město Vamberk poskytuje uživatelům služby pro dovoz oběda jídlonosiče (2 na osobu – tzv. výměnný systém, kdy pečovatelka přiveze v jednom jídlonosiči oběd a druhý jídlonosič převezme od uživatele služby na druhý den).

Nerezový jídlonosič s termoobalem je určený k přepravě naporcovaných jídel ke strávníkům a zajišťuje uchování teploty pokrmu během přepravy. Je majetkem Města Vamberk. Skládá se ze tří samostatných nerezových misek se třemi nerezovými víčky, z drátěného držáku a z plastového termoobalu s plastovým víkem.

Uživateli služby bude jídlonosič zapůjčen zdarma po dobu dovážky jídla Pečovatelskou službou Vamberk.

Klient pečovatelské služby se zavazuje, že si jídlonosiče nebude sám popisovat, jinak značit, polepovat. Klient předává pečovatelce jídlonosič s obalem vždy čistý! Údržbu si zajišťuje klient sám, nebo pečovatelská služba po dohodě s klientem (jde o placenou službu klientovi). Nerezové části jídlonosiče i plastový obal jsou vhodné do myček nebo ruční mytí běžnými mycími prostředky. K mytí nelze používat drátěnky, písek, mohlo by dojít k poškození jídlonosiče. Donesné jídlo klient z jídlonosiče vyjme. Nelze v něm jídlo ohřívat. Je určen jen k přepravě stravy! Ve znečištěném jídlonosiči nelze stravu přepravovat!

Pokud klient nezvládne údržbu jídlonosiče sám, může požádat o službu mytí jídlonosiče Pečovatelskou službu za úhradu.